Ana Sayfa » News

Avukatların Çalışma Saatleri

12. Ekim 2016
Acilissaati24.com, Açıldı Sizlere www.acilissaati24.com olarak Avukatların çalışma saatleri, Avukatların mesai saatleri ve Avukatların açılış saatleri hakkında bilgiler paylaşacağız…Avukat, bireylerin birbirleri ve devlet ile olan ilişkilerinden dolayı oluşan anlaşmazlıklarında hukuki bilgisine güvenilerek danışılan aynı zamanda ilgili yerlerde (mahkemelerde) temsil etme yetkisine sahip olan kişilere denmektedir. Avukatlık mesleğini hukuk fakültesi mezunları icra edebilmektedir. Türkiye’de Avukatlık mesleğine gönül vermiş bireylerin öncelikle kendilerini hem sözel hem de sayısal özelliklerle kaliteli bir şekilde donatmış olmaları gerekmektedir.

Avukatlık mesleği kamu kurum ve kuruluşlarında icra edilebileceği gibi şirketlerde ve bağımsız bir şekilde avukatlık mesleği yapılabilmektedir. Avukatlar kamu kurumlarında çalıştıkları takdirde açılış saatleri, mesai saatleri ve çalışma saatleri net bir şekilde bellidir. Şirketlerde ve bağımsız olarak çalışan Avukatlar ise yine kamu kurumlarının mesai saatleri göz önüne alarak çalışmakla birlikte bu çalışma saatleri dışında da genellikle çalışmalarını yürütmektedirler. Şirketlerde ve bağımsız bir şekilde çalışan avukatlar kamu kurumlarında çalışan avukatlara nazaran çalışma saatleri bakımından daha fazla çalıştıkları rahatlıkla söylenebilmektedir. Ayrıca bu tür çalışan avukatların mesai saatleri içerisindeki yoğunlukları da bir hayli fazla olmaktadır.

Avukatların Mesai Saatleri

Ülkemizdeki tüm avukatların mesai saatleri, adresleri ve iletişim adresleri sadece www.acilissaati24.com adresinde öğrenilebilmektedir.

Avukatlar çalışma saatleri

Sabah: 08.30 – 12.30
Öğle Tatili: 12.30 – 13.30
Öğleden Sonra: 13.30 – 17.30

Yukarıda saymış olduğumuz çalışma saatleri kamu kurumlarında çalışan avukatlar için geçerlidir. Bazı şirketler ve bağımsız çalışanlarda bu çalışma saatlerini uygulayabilmektedir.

Sizde hizmet aldığınız avukatların çalışma saatleri, adresleri ve iletişim adresleri hakkında net bir bilgi almak için www.acilissaati24.com adresini ziyaret edebilirsiniz…Daha www.acilissaati24.com ! la tanışmayan arkadaşlar varsa bize daha çeşitli

marketlerin, Kamu Kuruluşlarının veya İşletmelerin, Açılış Saatlerini veya Çalışma Saatlerini kayıt altına alabilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından profesyonelce kayıtlar incelendikten sonra rehberimize geçmektedir. Kayıt altına aldığınız ve onaylanan kayıtlar tabi ki ücretlendirilmektir

Saygılarla, Acilissaati24.com Ekibi

« Ana sayfaya geri